Geoblog.pl    kroliki    Podróże    Kuba    Varadero - Trinidad

Varadero - Trinidad

Kuba
Kuba, Trinidad

O 8 rano wsiedlismy w autobus do Trinidadu (linie Viazul - 22 CUC za osobe) - podroz trwa 6 godzin. Autokary sa wzglednie nowe, klimatyzowane, z WC, jednak nalezy wziac do srodka ze soba cos cieplego, bo kierowcy ustawiaja klimatyzajce na max!!

Wysiedlismy w Trinidadzie i od razu napadl na nas tlum naganiaczy. Sa naprawde bardzo natretni i trzeba bardzo stanowczo oznajmiac: nie dziekuje, juz mam ... !Dlaczego tak?? poniewaz najczesciej kiedy skorzysta sie z ich "uslug" do naszego rachunku w wynajetym domu zostanie doliczona odpowiednio wysoka kwota - najczesciej 5 CUC (napiwek dla naciagacza).

Bladzac po uliczkach miasta szukalismy jakiegos prywatnego domu (casa particulares), gdzie wynajmowane sa pokoje turystom - niestety nie bylo to latwe, poniewaz trafilismy w sam srodek sezonu no i z miejscami ciezko :-(
Nagle za plecami uslyszelismy: Do you lost?Do you need casa? - nie nie zgubilismy sie, tak potrzebujemy casy. Pan nam powiedzial, ze nie bedzie to dodatkowo kosztowac (akurat) i ze on moze nam pomoc znalezc nocleg...
i jak powiedzial tak uczynil... Trafilismy do wspanialych ludzi, ktorzy mowia po angielsku a do tego doskonale gotuja! Nocleg za pokoj klimatyzowany i z wlasna lazienka, mieszczacy sie na dachu - 25 CUC!

Jesli ktos z Was bedzie sie wybieral na Kube chetnie podajemy adres do naszych kubanskich znajomych prowadzacych ten dom :-D

Casa de Hospedaje - Guest Room

Martiza Hernandez Santos
Francisco Cadahia (Gracia)#223 e/Lino Perez y Colón.
Trinidad Cuba

tel. (01-41) 993160
martizatrni@gmail.com

Nalezy duzo wczesniej zarezerwowac nocleg bo zazwyczaj maja full.

Wieczorem wybralismy sie na spacer ulicami Trinidadu. Miasto jest przepiekne i nie wyobrazam sobie aby ktos bedac na Kubie nie odwiedzil tego miejsca. Co skrzyzowanie propnuja nam cygara, noclegi, korale itd. ale z usmiechem na twarzy nalezy odpowiadac: no gracias :-)

Mielismy byc jeden dzien, a wsiaklismy na 3.

Agnieszka i Marek
Agnieszka i Marek - 2008-02-06 12:28
Hej,

Jedziemy na Kube juz za miesiac polazic z plecakiem po gorach i powloczyc sie po miastach. Chcemy zatrzymac sie w tej samej casa particulares w Trynidadzie, co i Wy. Chcemy napisac do pani Martizy e-maila z prosba o rezerwacje pokoju na kilka dni i potwierdzenie tego dla celow wizowych (podobno musimy miec rezerwacje na co najmniej 3 dni, zeby dostac wize). Mam nadzieje, ze pani Martiza pomoze nam w tym. Co o tym myslicie?

kroliki
kroliki - 2008-02-06 16:37
Hej... właściciele nazywają się Abel i Lavinia. Z wizą jest tak: jeśli lecicie do Hawany, to dobrze jak macie pierwszy nocleg w Hawanie (hotel lub casa), jeśli do Varadero to w Varadero itd... Nocleg u Abela i Lavini jest w Trinidadzie a to minimum 6 godzin podróży z Hawany lub Varadero i nie zawsze na ten sam dzień są bilety więc przekonanie celników, że tam nocujecie może być trudne. My podaliśmy nazwe hotelu w Varadero, w którym spaliśmy pierwsze 4 dni (i w sumie na żałujemy). Wyślijcie nam swojeg maila to dokladnie napiszemy skad bralismy hotel, ile kosztowal itd... Na pewno Wam zerezerwuja w Trinidadzie nocleg tylko musicie troszke wczesniej dac im znac. I pozdrowcie ich od nas :-)) Mamy tez kilka adresow w Havanie i Santiago de Cuba jesli chcecie :-) Pozdrawiamy

kroliki
Justyna i Piotrek W